Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel

Haberlerden

 
 

CİMNASTİK ve SMILE KIDS GYM

Cimnastik ve Smile Kids Gym Cimnastiğin Gülünseyen Yüzü Smile Kids GYM, Cimnastik branşını çocukların fiziksel gelişimlerini destekleyebilecek ve tüm spor branşlarını içinde barındıran tek spor branşı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden uzmanlar tarafından 7 yaşına kadar yapılması gereken tek spor branşının Cimnastik olduğu söylenmektedir...

       Cimnastik branşının, çocukların fiziksel gelişimlerini destekleyebilecek ve tüm spor branşlarını içinde barındıran tek spor branşı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden uzmanlar tarafından 7 yaşına kadar yapılması gereken tek spor branşının Cimnastik olduğu söylenmektedir. Her ne kadar Cimnastiğin bazı bilinçsiz çevrelerce boy kısalığına sebep olduğu söylense de gerçek bu değildir. Bu düşüncenin mümkün olmadığı tıbben kanıtlanmış olup, kısa boyluların genelde cimnastik branşında daha başarılı olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Tıpkı basketbolun boy uzattığı ön yargısının yanlış olduğu gibi…

       Günümüz şartları düşünüldüğünde ise bebeklerimiz ve çocuklarımız, hareketsiz ortamda ve dış dünyadan uzak izole şekilde yetişmektedir. Gelişen dünya ile bebeklerin ve çocukların doğal oyun ortamlarının azalması, ev dışında güvenli sosyal ortamların yetersizliği ve anne babaların çalışma şartları nedeniyle çocukların birbirleri ile etkileşimde bulunmaları zorlaşmıştır. Bu şartlar yeni nesilin obez ve özgüven eksikliği içinde yetişmesine sebep olmaktadır. Ailelerin en çok tercih ettiği alış-veriş merkezlerinin sunduğu imkanlar ise daha çok jetonlu oyuncaklar, lunaparklar ve çizgi film karakterlerinin animasyonlar eşliğinde sunumlarından ibarettir. Bundan dolayı, çocuklar sosyal çevreden uzak özgüveni gelişmeyen bireyler haline gelmektedir. Çünkü bu ortamlarda çocuklar çevresindeki diğer çocuklardan çok ilgisini çeken objeye veya objelere odaklanırlar ve sosyallikten uzak bir eğlence içerisinde bulunurlar.

       Genellikle bebeklerin dünyası anne – baba – diğer aile büyüklerinden oluştuğundan belli bir yaşa kadar etrafında hiç akranını görmemiş çocuklar eğitim yaşı geldiğinde adaptasyon sorunu yaşamaktadırlar.

       Yeni nesillerin daha sosyal daha aktif ve daha hareketli olması gerektiği inancından yola çıkan Smile Kids Gym  otoritelerce kabul edilen “sağlıklı yaşam için her yaşta spor” hareketinin öncülüğünü yaparak sporun bir yaşam biçimi haline dönüşmesinin önemini vurgulamaktadır.

       Cimnastiğe farklı bir bakış açısı kazandıran “Smile Kids Gym”, Ankara’nın tek ve Türkiye'nin en deneyimli bebek cimnastiği kadrolarından birine sahiptir.  12 ay ile 3 yaş aralığındaki bebeklere özel hazırlanmış Baby Gym ve Baby Gym Plus derslerinde, müzik, drama, cimnastik ve eğlence odaklı içeriği ile sosyal ve fiziksel gelişime destek sağlamayı hedeflemektedir. Baby Gym ve Baby Gym Plus dersleri müzik, drama, cimnastik ve eğlence odaklı olmanın yanı sıra veliler içinde, bebeklerle yapılabilecek günlük egzersiz uygulamalarının anlatıldığı önemli zaman dilimleri içermektedir. Ebeveynler ve bebekleri her hafta birbirinden farklı içeriklerin bulunduğu programlarla, eğlenirken spor yapma fırsatı bulmaktadır. Smile Kids Gym eğitmenleri tarafından hazırlanan ve uygulanan tüm programlar Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Branş Uzmanlarından danışmanlık hizmeti alınmaktadır.

       Cimnastiğin Gülümseyen Yüzü Smile Kids Gym; Start Gym (3 - 4 Yaş) - Rising Gym (4 - 5,5 Yaş) - Power Gym(5,5 - 7 Yaş) ve Pro Gym(7 - 10 Yaş) programlarıyla alışılmışın dışında farklı yaklaşımlar uygulamaktadır. Her hafta birbirinden farklı uygulanan programlar, çocukların ilgisini canlı tutmanın yanı sıra 3 yaştan itibaren ebeveyn katılımı olmaması nedeniyle çocukların bireysel hareket etmelerini teşvik etmektedir. Aynı zamanda çocukların özgüvenlerini geliştirmeyi, fiziksel açıdan maksimum seviyeye ulaşmalarını ve en önemlisi de eğlenirken spor yapmanın keyfine varmalarını amaçlamaktadır.

       Uzun süre devam edilen programlarda ise, çocukların fiziksel gelişimleri akademisyenler tarafından uygulanan testlerle takip edilmekle beraber yaş grupları arasındaki geçişler çocukların gelişimine göre sağlanmaktadır. 7 yaşına kadar uygulanan program sonucunda başarılı olabileceği spor branşına göre yönlendirilmekte ve bu konuda danışmanlık yapılmaktadır.

       En az 7 yaşına kadar devam edilmesi önerilen programlarımız sonrasında çocukların gösterdikleri gelişime ve fiziksel uygunluk düzeylerine göre yönlendirilebilecekleri branşlar hakkında danışmanlık hizmeti verilmektedir.

       Smile Kids Gym’in eğitmenleri, almış oldukları özel eğitim ile bebekleriniz ve çocuklarınız için size gerekli olan her konuda rehber olabilecek bilgiye sahiptirler.

 

Ebeveynlerden yapılması istenen en önemli konular maddeler halinde aşağıda yer almaktadır.

  • Yaşına uygun programın hangisi olduğuyla ilgili lütfen uzman eğitmenlerimize başvurun.
  • Çocuğunuz büyüdükçe ortaya çıkan değişiklikler ile ilgili uzman eğitmenlerimize sürekli danışın.
  • Sizin dersler için hevesli olmanız çok önemlidir, çünkü çocuğunuz sizin yansımanızdır.
  • Ebeveynsiz katılım derslerinde, ders başladıktan sonra derse olumlu veya olumsuz yönde müdahalede bulunulması verilen eğitimi kesintiye uğratacaktır.
  • Verilen Smile Kids Gym T-Shirtleri her ders mutlaka giyilmelidir, çünkü grup uyumu fiziksel ve bilişsel gelişimi desteklemek için önemlidir.

 

BABY GYM (12 AY – 24 AY ) (EBEVEYNLİ KATILIM)

Bebekler  el, kol ve gövde kontrolü kazanıp hareketlenmeye başladıkça, fiziksel aktivitede yavaş yavaş hayatlarına girmiş olur. Bu yaşta bir bebeğin fiziksel becerileri şaşırtıcı süratle gelişir. Bu büyüme periyodunda hareketlilik seviyesi yürümeden koşmaya şeklinde gelişme gösterir. Bu aşamada gelişen ince ve kaba motor gelişimleri uygulanan özel gelişim programımızla desteklenmektedir.  Müthiş cimnastikçiler, anne ve babaları ile birlikte çeşitli esneme hareketleri, egzersizler, şarkılar, danslar ve eğlenceli oyunlar eşliğinde dersin keyfini çıkarırken aynı zamanda doğal yeteneklerini keşfediyor ve fiziksel, zihinsel olarak gelişiyorlar.

Tecrübeli Smile Kids Gym eğitmenlerimiz, bebeklerin anneleriyle geliştirdikleri güçlü duygusal bağın farkındadırlar ve her ebeveyn – çocuk ilişkisine göre yaklaşımda bulunurlar.

BABY GYM PLUS ( 24 Ay – 36 Ay ) (EBEVEYNLİ KATILIM)

2 Yaşına henüz giren minik cimnastikçilerimiz ince ve kaba motor gelişimleri sonucunda kendinden daha emin adım alır ve hareketleri daha gelişmiştir. Basit cümlelerle konuşmaya ve diğer çocuklarla iletişim kurmak için yüz ifadelerini kurmaya başladıkları için eğitmenlerimizle iletişimleri bazen çok sevimli olmaktadır.  Bu yaş grubu yapılandırılmış formatta, daha bilinçli amaca yönelik hareketler içermektedir. Çocukların odaklanma süresi zamanla gelişmektedir. Ayrıca minik cimanstikçiler daha iyi dinleyici olmaya, söylenenleri takip etmeye, grup içinde çalışmaya ve kendi hakkında daha çok bilgi sahibi olmaya başladıklarından dolayı sosyal gelişimleri içinde oyun zamanları sunulmaktadır.

Tecrübeli Smile Kids Gym eğitmenlerimiz minik cimnastikçilerin kabiliyetleriyle bireysel ilgilendiklerinden dolayı bebeklerin kazanımları gerçekten inanılmazdır.

START GYM ( 3 YAŞ – 4 YAŞ ) (EBEVEYNSİZ KATILIM)

Büyük oranda bağımsızlık, sosyal farkındalık, zarar görme ve sorumluluk hissi bu yaşta çocukların sıklıkla karşılaştıkları duygusal karmaşıklıktır. Bunların hepsi de uzman eğitmenlerimizin programın uygulayışında dikkate alınmaktadır. Bu yaştaki çocuklar artık tam cümleler ile konuşmaya başlamış ve bağımsızlığını ilan etmiştir. Ebeveyn olmadan katıldıkları bu grupta çocuklar kendilerine güven duyma ve direktifleri takip ederek pozitif desteklemeyle yapabildiklerini keşfetmenin tadına varır. Bu sınıf çocukları coşturucu faaliyetlerle yapılandırılmıştır. Uzman eğitmenler eşliğinde cimnastiğe ilk adımlarını atarlar ve güçlenirler, esneklikleri artar, daha çevik olurlar. Eğlence ve disiplinin bir arada olduğu Güçlü Minikler’de temel motor becerilerin gelişiminin dışında temel jimnastik ile de tanışırlar. Bu yaşta fiziksel faaliyet ve sporda eğlenceyi gören bir çocuğun aktif kalması ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi çok önemlidir.

RISING GYM ( 4 YAŞ – 5,5 YAŞ ) (EBEVEYNSİZ KATILIM)

4 yaşında bir çocuk, sosyal çevresinin farkındadır ve her şeyde iyi olma düşüncesindedirler. Smile Kids Gym bu düşüncenin farkındadır ve uygulamış olduğu mükemmel programla güç, denge, çeviklik, esneklik ve koordinasyon gelişimi sağlamaktadır. Uzman eğitmenlerimizin pozitif desteğiyle, motive edici bir rekabet anlayışı ile eğlence ve disiplinin harmanlandığı bir gelişim programı dunmaktadır.

Çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerini destekleyen, 4 – 7 yaş arasında başlanması en uygun spor olan jimnastik, güçlü cimnastikçiler için bu programda daha eğlenceli bir hal almaktadır. Güçlü Cimnastikçiler bu program sayesinde cimnasitkle olan tanışmalarını bir ileri seviyeye taşırlar.

 

POWER GYM ( 5,5 YAŞ – 7 YAŞ ) (EBEVEYNSİZ KATILIM)

Cimnastik becerilerinin tam anlamıyla öğrenmeye başladığı gruptur. Çember, amut, takla, geri ve öne köprü vb… gibi hareketleri öğrenir ve bu hareketleri sürekli tekrarla geliştirir. Aynı zamanda esneklikleri yoğun esneklik çalışmaları ile desteklenir.  Tüm spor branşlarının temelini oluşturan cimanstik branşının tüm gerekliliklerini bu programda yerine getirirler. Disiplin ve eğlencenin harmanlandığı şampiyon cimnastikçilerde, uzman Smile Kids Gym eğitmenlerinin özverili yaklaşımları çocukların öz güvenlerinin gelişiminde büyük katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda çocukların güç, denge ve çeviklik kazanacakları bu programda sayesinde üst seviyeye çıkacaktır. Bu yaş grubu bir hedef doğrultusunda çalışmayı ve bu hedef için çok çalışmayı felsefe edinecek ve kendi belirlediği hedef doğrultusunda sağlam adımlarla ilerleyecektir.

PRO GYM ( 7 YAŞ – 10 YAŞ ) (EBEVEYNSİZ KATILIM)

Cimnastik vücudu, fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatıdır. Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümüdür.

Çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerini destekleyen en uygun spor branşlarından biri cimnastiktir. Düzenli cimanstik eğitimi sayesinde çocuklar koordinasyon ve beceri gelişimi başarılı olma isteği, özgüven gelişimi gözlemlenmektedir.  Müsabakalara katılma yaşı olan 7 yaşına ulaşmış her çocuk, ebevenylerin izni ve kendi istekleri ile Uzman Smile Kids Gym eğitmenleri rehberliğinde uzun çalışmalar sonucu yarışmalara katılmaya hazır hale gelir.

 

ankara cimnastik ankara jimnastik bebek cimnastik bebek jimnastik bebek oyun doğum günü parti baby gym baby kids kids baby gym jimnastik kursu cimnastik kursu cimnastik jimnastik 3 yaş cimnastik 3 yaş jimnastik 4 yaş cimnastik 4 yaş jimnastik oyun grubu 5 yaş cimnastik 5 yaş jimnastik taekwondo aikido ankara jimnastik kursu ankara cimnastik kursu 6 yaş cimnastik 6 yaş jimnastik 2 yaş cimnastik 2 yaş jimnastik 1 yaş cimnastik 1 yaş jimnastik kids for gym ankara çayyolu gyms birlik mahallesi jimnastik birlik mahallesi cimnastik çayyolu jimnastik çayyolu cimnastik kids gym cimnastik çocuk ankara çocukspor spor kulübü spor cimnastik kursu jimnastik jimnastik kursu çukurambar cimnastik balgat cimnastik çukurambar çocuk bilkent jimnastik ümitköy jimnastik konutkent jimnastik batıkent jimnastik yenimahalle jimnastik etlik jimnastik bahçelievler jimnastik emek jimnastik çankaya jimnastik gop jimnastik ostim jimnastik cimnastik kursu çocuk jimnastik kursu spor okulu ankara ankara çocuk pilatesi pilates çocuk kids pilates ankara çocuk yogası ankara yoga ankara kids yoga ankara çocuk aikido aikido taekwondo çocuk taekwondo karete ankara karate kursu taekwondo kursu ankara yüzme ankara çocuk yüzme baby gym bebek cimnastiği baby gym ankara bebek cimnastiği ankara bebek spor çocuk spor ankara jimnastik kursu ankara cimnastik kursu

Neden Önce Cimnastik?

Sample photo

 Her spor branşı belli oranda denge,esneklik ,kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinamizim ve dayanıklılık gibi temel motorik özellikleri içerir. 

 Read more

"Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim"

M. Kemal Atatürk

  • YAŞLARA GÖRE GELİŞİM

  • Spor ve ...

7 YAŞ

7 YAŞ  • En iyi arkadaşının yanı sıra 3 – 4 iyi arkadaşı daha vardır.  • Sevdiği...

6 YAŞ

6 YAŞ  • Bazı harfleri tanır ve söyler.  • Dün, yarın gibi zaman kavramlarını anlaml...

5 YAŞ

5 YAŞ  • Neden-sonuç ilişkilerini anlar. Yaptıklarının nedenlerini açıklar.  • Bir ...

3 YAŞ

3 YAŞ • Cinsiyetine ait rolleri benimsemektedir. • Yetişkinlerin davranışlarını taklit e...

4 YAŞ

4 YAŞ  • Grup kurallarına uyar.  • Arkadaşlarının davranışlarını ve oyunlarını ta...

ÇOCUK ÇOCUK

ÇOCUKLAR  NEDEN  SPOR  YAPMALIDIR ?                 En değerli  varlıkları...

More detail
BESLENME BESLENME

Beslenme ile insan gücü arasında çok eski zamanlardan beri ilişki kurulmakla birlikte, sporcu...

More detail

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

 
 

Smile Kids Gym

LaughingCimnastiğin Gülümseyen Yüzü Laughing

İletişim

Batıkent Şubesi;

Turgut Özal Mahallesi 2179. Sokak No. 8 / A

Batıkent / ANKARA

 t. 0 312 566 69 69

c. 0 549 556 69 79

 

 

E - Posta
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Buradasınız: Home Anasayfa Haberler CİMNASTİK ve SMILE KIDS GYM