Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel

MİNİK MELEKLER ANAOKULU

MİNİK MELEKLER ANAOKULU

Okulumuzun Fiziki ve Genel Koşulları      

630 m2 alana sahip olan okulumuzda sınıflarımız ve oyun alanlarımız her çocuğun kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlayan ferah ve aydınlık renklerde boyanmıştır. Grup mevcutları, diğer kreş ve anaokullarının aksine çocukların gelişimsel düzeyleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiş ideal sayıda tutulmakta ve bu ilkeye sadık kalınmaktadır. Bu ilke doğrultusunda 4 ayrı sınıfımızla hizmet verilmekte ve yaşıt çocukların gelişimleri en iyi şekilde takip edilmektedir. Okulumuz rahat, konforlu, yüksek kalitede ısıtma ve aydınlatma sistemine sahiptir. Soğuk kış aylarında geceleri de sürekli yakılan bir ısıtma sistemimiz vardır. Çocukların kullandığı tüm mekanlarda sıcaklığı ölçen termometreler vardır ve çocuklarımızın sağlığı açısından 22-23 derece standart olarak kabul edilmiştir. Ayrıca çok soğuk günlerde ısıtma sistemimize ek olarak gerekli görülen durumlarda diğer ısıtma aygıtları da kullanılmaktadır.

Aylık Uzman Doktor Muayenesi      

Okulumuzda her ay düzenli olarak uzman çocuk doktoru tarafından öğrencilerimizin sağlık kontrolü yapılmakta detaylı rapor velilerimize sunulmaktadır.       

Eğitim Sistemimiz ve Faaliyetlerimiz      

Sosyal yaşantının ve gereklerinin öğrenilmesi, ancak sosyal yaşantının içinde yer almakla mümkündür. Okul öncesi yaşındaki çocukların ise kontrollü bir sosyal ortamda uzman kişilerin rehberliğinde edinecekleri deneyim, onların ilerideki yaşantılarına, eğitim ve başarılarına doğrudan yansıyacaktır. Bu tarz kontrollü ortamlar ise ancak okul öncesi eğitim kurumlarında mevcuttur.

Okulumuzda çocukların gelişim aşamalarına uygun, tüm yönleri ile desteklenmesini sağlamak amacı ile, ılımlı fakat kararlı ve tutarlı bir ortamda tüm bedeni ve duyu organları ile etkin bir şekilde öğrenme sürecinin içinde yer alması esastır. Bu anlayışımıza uygun olarak, çoklu zeka uygulamalarının yoğun olarak kullanılmasına olanak yaratan proje yaklaşımı benimsenmiştir. Okulumuzdaki anadili etkinlikleri arasında şiir, şarkı, sohbet, tekerleme, parmak oyunu, kukla, parmak kuklası, hikaye tamamlama, problem çözme, canlandırmalar, bilişsel etkinlikleri olarak renk, sayı, kavram çalışmaları, yapı- doku, mekanda konum, ses, kavram eşleştirme sınıflandırma, sıralama, ayırt etme, neden- sonuç ilişkisi kurabilme, gözlem, basit problem çözme, çizgi çalışmaları, matematiksel oyunlar, ölçüm- tartım, sanat etkinlikleri olarak, kesme- yapıştırma, yoğurma, kolaj, boya çalışmaları, artık materyal çalışmaları, serbest resim, sınırlı boyama, fen-Doğa çalışmaları olarak; araştırma ve inceleme gezileri, deneyler, oryantiring, doğa eğitimi, bahçe çalışmaları, kültürel Etkinlikler olarak, müze, sinema, tiyatro, sirk, konser, sergi, ağaç dikme, eğitsel etkinlikler olarak, vavram çalışmaları yanında, fen- doğa çalışmaları, deneyler, meslek çalışmaları, evcilik oyunları, okula hazırlık çalışmaları, kitap çalışmaları, sosyal etkinlikler olarak, doğum günleri, partiler, ağaç dikme, çevre gezileri, yılbaşı, sene sonu gösterileri, sergiler yer almaktadır.  

Branş eğitimlerimizin amacı çocuklarımızın dikkatini geliştirmek, etkinlikleri sevdirmek ve daha sosyal bireyler yetiştirmektir. Bunların doğrultusundaki branş etkinliklerimiz arasında Drama, ingilizce, satranç (5-6 yaş), orff öğretisi, resim - seramik bulunmaktadır.

 

İLETİŞİM

     Adres: Yeni Batı Mah. Batı Villaları Soğanlı Cad. No: 8Batıkent / Yenimahalle / Ankara

         Tel: 0(312) 256 57 58

       GSM: 0(533) 293 17 87

       Web: http://www.minikmelekler.com/

 

ankara cimnastik ankara jimnastik bebek cimnastik bebek jimnastik bebek oyun doğum günü parti baby gym baby kids kids baby gym jimnastik kursu cimnastik kursu cimnastik jimnastik 3 yaş cimnastik 3 yaş jimnastik 4 yaş cimnastik 4 yaş jimnastik oyun grubu 5 yaş cimnastik 5 yaş jimnastik taekwondo aikido ankara jimnastik kursu ankara cimnastik kursu 6 yaş cimnastik 6 yaş jimnastik 2 yaş cimnastik 2 yaş jimnastik 1 yaş cimnastik 1 yaş jimnastik kids for gym ankara çayyolu gyms birlik mahallesi jimnastik birlik mahallesi cimnastik çayyolu jimnastik çayyolu cimnastik kids gym cimnastik çocuk ankara çocukspor spor kulübü spor cimnastik kursu jimnastik jimnastik kursu çukurambar cimnastik balgat cimnastik çukurambar çocuk bilkent jimnastik ümitköy jimnastik konutkent jimnastik batıkent jimnastik yenimahalle jimnastik etlik jimnastik bahçelievler jimnastik emek jimnastik çankaya jimnastik gop jimnastik ostim jimnastik cimnastik kursu çocuk jimnastik kursu spor okulu ankara ankara çocuk pilatesi pilates çocuk kids pilates ankara çocuk yogası ankara yoga ankara kids yoga ankara çocuk aikido aikido taekwondo çocuk taekwondo karete ankara karate kursu taekwondo kursu ankara yüzme ankara çocuk yüzme baby gym bebek cimnastiği baby gym ankara bebek cimnastiği ankara bebek spor çocuk spor ankara jimnastik kursu ankara cimnastik kursu

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

 
 

Smile Kids Gym

LaughingCimnastiğin Gülümseyen Yüzü Laughing

İletişim

Batıkent Şubesi;

Turgut Özal Mahallesi 2179. Sokak No. 8 / A

Batıkent / ANKARA

 t. 0 312 566 69 69

c. 0 549 556 69 79

 

 

E - Posta
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Buradasınız: Home Smıle Kıds Gym Smile Kids Gym Anaokulları MİNİK MELEKLER ANAOKULU